середа, 20 березня 2024 р.

Організація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану

 

20 березня 2024 року відбулося онлайн-засідання Інтерактивної школи сучасного вихователя для вихователів-методистів дошкільних закладів. Захід проводився на освітній платформі Google Meet та був присвячений темі: "Організація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану".

Під час заходу було розглянуто нормативно-правове забезпечення, яке регулює організацію освітнього процесу в закладах дошкільної освіти  під час літнього періоду в умовах воєнного стану. Присутні педагоги обговорили питання безпечного освітнього середовища для дітей дошкільного віку у літній період. Також було висвітлено питання мінної та інформаційної безпеки для дітей дошкільного віку.

Учасники розглянули принципи та методи взаємодії з дітьми та їх батьками у літній період. Під час дискусії обговорили презентовану інформацію, висловили свої думки, запитання та коментарі.

Проведений онлайн захід був успішним і покликаний висвітлити актуальні аспекти організації освітнього процесу в дошкільних закладах у літній період у воєнний час. Учасники отримали корисні знання та рекомендації щодо створення безпечного освітнього середовища для дітей та ефективної взаємодії з ними та їх батьками.


Методичні рекомендації:

 

·                  Спрямовувати   організацію літнього  оздоровчого періоду в закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану відповідно до вимог   оновленого  Базового компонента   дошкільної освіти  та програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

·                   Забезпечити виконання  методичних  рекомендацій «Щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану».

·                  Розробити   детальний план евакуації, враховуючи можливі ризики та маршрути евакуації в разі потенційної небезпеки. Проведіть тренування з персоналом та дітьми щодо дій у разі екстрених ситуацій.

·                  Перевірити та забезпечити необхідні заходи безпеки в закладі, включаючи відсутність об’єктів, що можуть стати джерелом небезпеки, а також належне освітлення та вентиляцію приміщень.

·                  Забезпечити належну психологічну підтримку для дітей та персоналу, оскільки стресові ситуації, пов’язані з воєнним станом, можуть вплинути на їх емоційний стан та психічне здоров’я.

·                  Введіть правила щодо обмеження доступу до негативних новин та інформації про конфліктні ситуації, забезпечивши тим самим психологічний комфорт дітей.

·                  Організуйте зустрічі з батьками для надання інформації щодо заходів безпеки в закладі та у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Заплануйте спільні тренування з евакуації та інші заходи безпеки.

·                  Постійно оновлюйте запаси першої медичної допомоги, продуктів харчування та необхідних засобів гігієни для виживання та комфорту дітей у разі необхідності.

·                  Забезпечте взаємодію з місцевими владами та правоохоронними органами для отримання актуальної інформації щодо потенційних загроз та рекомендацій з питань безпеки.
Немає коментарів:

Дописати коментар